Povinná školní četba – Jistě pane ministře

Kdysi jsem v televizi sledoval britský komediální seriál Jistě pane ministře. Když jsem pak zjistil, že je tento seriál k mání i jako kniha, neodolal jsem a koupil si ji jako audioknihu do auta. A to jak Jistě pane ministře, tak pokračování Jistě pane premiére. Přestože jde o britský seriál, máte při poslechu pocit, jakoby…

Česká hymna

Tak by člověk nevěřil, jaké netušené poklady najde v mobilním telefonu, když ho půjčí dětem. Při zálohování dat z mobilního telefonu jsem v něm našel dva roky starou nahrávku, kdy si moje šestiletá dcera nazpívala českou hymnu. Přeji příjemný kulturní zážitek. I se to hodí, když jsme před nedávnem oslavili Den vzniku samostatného československého státu.

Rehek domácí

Na zahradě rehek domácí lidově zvaný čermáček nebo kominíček vyvedl mladé. Nafilmoval jsem dva mladé čermáčky kamerou na stativu.

Jablka v županu

jablka skořice mletá cukr moučka Jablka nakrájet na plátky. 1 vejce 2 lžíce cukr krupice 6 – 8 lžic hladká mouka 3/4 hrnku mléka Vše smíchat na těstíčko a obalit plátky jablek. Usmažit na tuku. Nakonec pocukrovat a poprášit skořicí.